Nie jesteś pewny/pewna czy zdążysz dojść na przystanek? Nie chcesz czekać na autobus, który może być opóźniony? Od teraz każdy we własnym smartfonie może sprawdzić tablicę przystankową, która czerpie informacje z systemu Tristar i na żywo informuje o zmianach w rozkładzie.

ZKM Gdynia udostępnia nową funkcjonalność, która ułatwi podróżowanie pasażerom – na stronie internetowej można wyświetlać aktualizowane na żywo wirtualne tablice przystankowe. Wystarczy wybrać przystanek, który nas interesuje i system wyświetli najbliższe odjazdy, ewentualne zmiany lub opóźnienia w danej chwili. To prosty sposób na szybkie zaplanowanie przejazdu, który jest już znany z systemu informacji pasażerskiej.

Wirtualne tablice są dostępne poprzez serwis internetowy www.zkmgdynia.pl Dane są pobierane z systemu Tristar i prezentują informacje o odjazdach autobusów i trolejbusów z wszystkich przystanków w sieci komunikacyjnej ZKM.

Tablica umożliwia wyświetlenie najbliższych odjazdów w czasie rzeczywistym (nr linii, kierunek, za ile minut nastąpi odjazd). Nowy moduł jest przystosowany do pracy na urządzeniach mobilnych wraz możliwością lokalizacji przystanku przez sygnał GPS. W sytuacji, w której system Tristar nie może zlokalizować pojazdu komunikacji miejskiej, na tablicy wyświetlana jest rozkładowa godzina odjazdu.

 

 

Aktualizacja informacji następuje co kilkanaście sekund. Wirtualną tablicę można łatwo „nauczyć” własnych preferencji - zapamiętuje ostatnio wybierane przystanki oraz umożliwia tworzenie własnej listy ulubionych.